COPY.LV
01.04.2020
COPY.LV
F.A.Q.
Kādā formātā labāk augšupielādēt fotogrāfijas uz servera ?
Lai izdrukātu fotogrāfijas izmēros no 10x15 līdz 20x30 cm, ielādēto failu optimālais izmērs varētu būt 1100x1700 pikseļi jpg formātā ar kompresiju robežās 5 – 8. Ielādējot serverī lielāku izmēru failus, nevarēs iegūt kvalitatīvākas bildes, tās izdrukājot standarta izmēros, vienīgi tiks aizņemts vairāk vietas Jūsu galerijā un iespēja ielādēt mazāku fotogrāfiju skaitu, kā arī skatot oriģinālā izmēra fotogrāfijas, tās atvērsies lēnāk.
Cik daudz brīvas vietas jūsu lietotājiem ir iespējams izmantot fotogrāfiju izvietošanai serverī ?
Reģistrējoties katram lietotājam tiek piešķirti 200 MB fotogrāfiju izvietošanai uz servera. Pēc pirmā izpildītā fotogrāfiju izdrukas pasūtījuma šis apjoms tiek palielināts līdz 500 MB.
Kā var ielādēt fotogrāfijas savos foto albumos ?
Lai ielādētu savas fotogrāfijas foto albumā, nospiediet norādi „Ielādēt fotogrāfijas" sadaļā „Mani fotoalbumi”. Ir divas iespējas ielādēt savas fotogrāfijas savos foto albumos:
 • caur WEB, izvēloties fotogrāfiju failus pa vienam katrā lodziņā. Vienā reizē var ielādēt līdz 10 failiem;
 • caur FTP, norādot to lietotāja vārdu un paroli, kuru pielieto, reģistrējoties copy.lv. Šajā gadījumā ielādējamo failu skaits ir ierobežots ar to kopējo informācijas apjomu, kurš nepārsniedz pieļaujamo augšupielādes dienas limitu.
 • Kā var izdrukāt savas ielādētās fotogrāfijas ?
  Ja vēlaties izdrukāt fotogrāfijas no vairākiem foto albumiem, veiciet augstākminēto darbību katram fotoalbumam. Sadaļā "Izdrukas grozs" norādiet katrai fotogrāfijai nepieciešamos drukas parametrus (papīra tipu un izmēru, kopiju skaitu, kadrēšanas tipu, vai nepieciešams rāmītis), norādiet, kurā veikalā vēlaties izpildīt pasūtījumu. Ja pasūtījumā ir ieviesušās kļūdas, vai arī kādā no Jūsu izvēlētajiem foto veikaliem kāds no parametriem nav pieejams, šis parametrs tiks izgaismots sarkanā krāsā. Ja iespējams, nomainiet to uz atbilstošāku un vēlreiz sūtiet pieprasījumu drukāt.
  Kurš un kādā veidā var skatīties manas fotogrāfijas ?
  Fotogrāfijas, ielādētas sadaļā "Mani fotoalbumi", nav pieejamas apskatei citiem lietotājiem. Lai citi varētu redzēt Jūsu fotogrāfijas, nepieciešams izveidot vienu vai vairākus foto albumus un izvietot foto uzņēmumus tajos. Ja, veidojot foto albumu, netika atzīmēts lauciņš "Ierobežot pieeju albumam", tad Jūsu fotogrāfijas šajā albumā varēs apskatīt jebkurš interesents. Lai izveidotu slēgtu fotoalbumu, atzīmējiet lauciņu "Ierobežot pieeju albumam" un uzstādiet paroli, tad fotogrāfijas šajā albumā varēs skatīt tikai tie lietotāji, kuriem Jūs izpaudīsiet paroli.  Sistēmā ir atļauts izveidot citu citā ievietotus foto albumus, kokveida ievietošanas dziļuma līmenis ir līdz 3 albumiem.
  Ko darīt, ja esmu aizmirsis paroli ?
  Sākumlapā autorizācijas lodziņā izvēlieties norādi "Aizmirsi paroli ?", pēc tam atvērušamies lodziņā ierakstiet savu lietotāja vārdu un e-pasta adresi, kas norādīti pirmoreiz reģistrējoties, un nospiediet pogu "Saņemt paroli". Uz Jūsu e-pastu tiks nosūtīta jauna parole, kuru tūlīt pēc tam rekomendējam nomainīt.
  Vai ir paredzētas kādas atlaides fotogrāfiju izdrukai ?
  Foto veikalu sarakstā var paskatīties katra veikala piedāvātos izcenojumus. Eksistē 3 cenu līmeņi:
 • pirmais pasūtījums
 • nākamais pasūtījums – pasūtījums, kas stājas spēkā pēc pirmā pasūtījuma apmaksas, 
 • VIP-lietotājs – lietotājs, kas pasūtījis noteikta daudzuma fotogrāfiju izdrukas, kuru nosaka katrs foto veikals atsevišķi.
 • Priekš kam, drukājot fotogrāfijas, tiek pielietoti parametri "Kadrēšana" un "Rāmēšana ?
  10x15 cm fotogrāfiju malu attiecība ir 2:3, bet vairākumam digitālo fotokameru kadra malu attiecība ir 3:4, tāpēc, lai nepaliktu gaiši laukumi fotogrāfijas malās un tā tiktu izvietota pa visu fotopapīra laukumu, tiek pielietots režīms "Nogriezt". Lai izvietotu pilna 3:4 kadra fotogrāfiju bez malu nogriešanas, tiek izmantots režīms "Ar laukumiem". Lai to varētu labāk saprast, izdrukas grozā fotogrāfijai tiek virsū attēlots sarkans rāmītis, kas norāda, kāda tad izskatīsies izdrukājamā fotogrāfija. Ja Jūs papildus izvēlaties parametru "Rāmītis", fotogrāfija tiks izdrukāta ar baltu rāmīti. Izdrukas grozā tas tiks attainots ar nelielu baltu rāmīti apkārt fotogrāfijas kadrēšanas rāmītim.

  Izvēlēti parametri Nogriezt, Rāmītis Izvēlēti parametri Ar laukumiem, Bez rāmīša
  Izvēlēti parametri Nogriezt, Rāmītis Izvēlēti parametri Ar laukumiem, Bez rāmīša
  Kā uzzināt, ka izdrukai pasūtītās fotogrāfijas ir izdrukātas ?

  Tad kad fotogrāfijas būs izdrukātas, Jūs saņemsiet ziņu savā e-pasta kastītē un varēsiet doties pakaļ pasūtījumam uz Jūsu izvēlēto foto veikalu. Jūsu ērtībai ir izveidota iespēja sekot pasūtījuma statusam sadaļā "Izdrukas grozs" -> "Pasūtījumu vēsture".

  Vai var pasūtīt izdrukāto fotogrāfiju piegādi ?
  Lai noformētu pasūtījuma nosūtīšanu pa pastu, veicot pasūtījumu, atzīmējiet punktu „Piegāde pa pastu” un piegādes vērtība automātiski tiks iekļauta pasūtījuma cenā. Neaizmirstiet speciālā formā norādīt saņēmēja datus un piegādes adresi. Pasūtījums tiks nosūtīts uz norādīto adresi nākamajā dienā pēc tam, kad būs veikts pilns pasūtījuma apmaksas pārskaitījums uz attiecīgā foto veikala norēķinu kontu (izdrukāt rēķinu var tieši no pasūtījuma vai arī vēlāk, sadaļā „Pasūtījumu vēsture”).
  Vai ir iespējama steidzamā fotogrāfiju izdruka ?
  Ja ir nepieciešams pasūtīt steidzamo fotogrāfiju izdruku, un Jūsu izvēlētais foto veikals piedāvā tādu iespēju, noformējot pasūtījumu, atzīmējiet atbilstošo norādi „Steidzamā izdruka”. Pasūtījuma izcenojums tiks aprēķināts automātiski. Steidzama pasūtījuma izpilde nav iespējama, ja tiek izvēlēta pasūtījuma piegāde pa pastu.

  Top.LV
  ©2006 Copy.lv support@ilva.lv